Start Wolontariat

Aukcja na rzecz Hospicjum bł. Jana Pawła II w Katowicach

Nasza aukcja zrodziła się ze wspólnej inicjatywy Gimnazjum nr 14 w Katowicach i Hospicjum bł. Jana Pawła II w Katowicach przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Zimbardo. Jest to kolejna inicjatywa młodych wolontariuszy oraz nauczycieli naszego Gimnazjum. Klub wolontariusza "14" działa bardzo prężnie od wielu lat, skupiając nie tylko prawie wszystkich uczniów naszej szkoły ale także absolwentów. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że "Gimnazjum nr 14 wolontariatem stoi." Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, że warto pomagać. Dlatego tym razem prosząc o pomoc i wsparcie znanych aktorów, sportowców, polityków, dziennikarzy postanowiliśmy wysłać sygnał dobra dla podopiecznych Hospicjum bł. Jana Pawła II w Katowicach. Jesteśmy przekonani, że wspólnie nam się uda.

POMAGASZ? POMOŻESZ? POMOŻEMY !!

Aukcja połączona z koncertem charytatywnym odbędzie się w Gimnazjum nr 14 w Katowicach w dniu 18.05.2016r. w godzinach od 17.00 do 20.00.

Poprawiony: czwartek, 03 marca 2016 15:52

Aukcja na rzecz Klaudii

UWAGA!!!

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony pobliskich szkół oraz instytucji publicznych nadal prowadzimy zbiórkę na rzecz chorej na SM Klaudii uczennicy Gimnazjum nr 13.
Informacje o wynikach zbiórki zostaną zamieszczone po jej zakończeniu w prasie lokalnej a także na stronie naszej szkoły.
W imieniu organizatorów, Klaudii, jej rodziców i przyjaciół bardzo dziękuję za dotychczasowe wsparcie.

Iwona Orlikowska
koordynator akcji

Projekt ,,Starszy brat, starsza siostra"- akcja na rzecz schroniska dla zwierząt

W dniu 24.01.2013r. odbył się wyjazd w ramach projektu Gimnazjum nr 14 i SP nr 42 ,,Starszy brat,starsza siostra". Już od października w dwóch szkołach współpracujące ze sobą kluby wolontariusza prowadziły zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt.

Poprawiony: środa, 30 stycznia 2013 14:29

"Starszy brat starsza siostra"

W roku szkolnym 2011/2012 przystąpiliśmy do projektu ze Szkołą Podstawową nr 42
"Starszy brat starsza siostra".

Uczniowie naszego gimnazjum bardzo aktywnie włączyli się w powyższy projekt.
Idea projektu polega na tym, że wybrani gimnazjaliści mają pod opieką młodszych kolegów ze szkoły podstawowej. W ciągu dwuletniej współpracy udało nam się zrealizować:

- Pomoc koleżeńską na świetlicy szkolnej
- Wspólny udział w akcjach w ramach wolontariatu
- Organizacja przebiegu happeningu "Miejska Dżungla"
- Szkolenia z ratownictwa medycznego
- Wspólne zajęcia w ramach akcji "Zima w mieście", "Lato w mieście"

W roku szkolnym 2012/2013 w ramach powyższego projektu pracujemy nad przedstawieniem teatralnym "Szewczyk dratewka - czyli kompletny galimatias".

Premiera a zarazem podsumowanie projektu odbędzie się w dniu 12.04.2013 w Galerii Wilson w czasie imprezy charytatywnej "Miejska Dżungla"

Klub wolontariusza "14"

Już od pięciu lat działa na terenie naszego gimnazjum szkolny klub wolontariusza "14".
W wolontariat zaangażowanych jest ok. 68 uczniów naszej szkoły.

Na bieżąco współpracujemy z :
- WTZ "Promyk"
- Szkoła życia
- Hospicjum Cordis
- PCAL
- Parafia św. Anny w Janowie
- Szkoła Podstawowa nr 42
- Fundacja "Dziewczynka z zapałkami"

W ramach podejmowanych działań organizujemy wolontariat :
- Jarmark na Nikiszowcu
- Olimpiada młodzieży niepełnosprawnej
- Festyn rodzinny w szkole życia